McDonald's Cup

 

FOTBALOVÝ TURNAJ PRO KLUKY A HOLKY Z PRVNÍHO STUPNĚ ZÁKLADNÍCH ŠKOL

  

     

O PROJEKTU

McDonald’s Cup je největší fotbalový turnaj v Evropě pro žáky základních škol. Letos proběhl již 18. ročník. Ve dvou věkových kategoriích nastupuje do turnaje téměř 80 tisíc chlapců a děvčat ve věku 6 - 11 let. McDonald's Cupu se účastní přes 3000 základních škol v České republice a stále se zapojují další.

McDonald's Cup je postupový turnaj; začíná třídním a školním kolem. Vítězná třída postupuje do okrskového nebo přímo do okresního kola. Vítězové okresů se setkávají na krajském finále a vyvrcholením každého ročníku je Svátek fotbalu. Tam se setkávají ta nejlepší družstva starší kategorie B, tj.  hráčky a hráči ze 4. a 5. tříd (mladší kategorie A se hraje do úrovně krajských finále), která se ve dvoudenním klání utkají o titul absolutního vítěze. Letošník ročník Svátku fotbalu se konal na stadionu FK Baumit Jablonec ve dnech 10. a 11. června 2015. 
 


Také značka Swiss Military Hanowa nachystala pro účastníky parádní ceny. A mladí fotbalisté se měli opravdu na co těšit. Mezi vítězné týmy, nejlepší brankáře, útočníky, obránce, střelce, a v doprovodném programu na krajských finále i Svátku fotbalu bylo rozděleno téměř 200 cen! A protože hodinky jsou především o čase, velká pozornost je věnována fotbalistům, kteří vstřelí na turnaji gól v nejkratším čase od zahajovacího hvizdu!

Pořadatelem turnaje je Asociace školních sportovních klubů ČR ve spolupráci s Českomoravským fotbalovým svazem a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Generálním partnerem je společnost McDonald’s ČR. Vedle značky Swiss Military Hanowa jsou dalšími partnery například Adidas, Sportisimo nebo Nikon. Mediálně turnaj podporují iDnes, Dnes, Radiožurnál, sportovní televizní kanál Nova Sport a další.

Václav Kadlec - patron 13. ročníku se střelcem nejrychlejšího góluDůkaz o tom, jaké prestiži a pozornosti se turnaj těší, svědčí i fakt, že patrony tohoto turnaje byly takové osobnosti, jako bratři Doškové, Lukáš Zelenka, trenér Karel Jarolím a jeho syn Lukáš, Tomáš Rosický, vynikající trenér mladých fotbalistů Vítězslav Lavička, bývalý kapitán pražské Sparty Patrik Berger a mladý talentovaný útočník AC Sparta Praha Václav Kadlec, Vladimír Šmicer se synem nebo Petr Čech. Patrony 18. ročníku McDonald´s Cupu jsou současný reperezentační trener "jednadvacítky" Jakub Dovalil a současný velký brankářský talent Tomáš Koubek. Oba pozdraví týmy i diváky na Svátku fotbalu, kde fotbalová klání dětí doplní mj. celá řada doprovodných soutěžních programů a zábavy v režii moderátora Martina Hrdinky.

 

Na všech hřištích, kde se McDonald´s Cup odehrává, zní už téměř tradiční oficiální hymna turnaje „Chce to góóól“ z autorské dílny Vašo Patejdla a Eduarda Krečmara.

      

      

Podrobné informace na oficiálních stránkách nebo na facebooku. Přečíst si můžete i blog.